Vany nové generace

image004.png

Nová generace rehabilitačních a wellnessových van přináší mnoho výrazných zlepšení oproti modelům z minulých dvou dekád. Je jedinečná nejen svým designovým zpracováním, ale zejména technickou vyspělostí, vycházející z letitých zkušeností.

 

První věcí, kterou nové vany každého zaujmou je jejich ergononický tvar, plně respektující tělo uživatele. Dokonalou ergonomii můžeme vidět například u vany „Aquanea“, která vyniká nejen nadstandardní výbavou, ale také revolučním designem. Za zmínku stojí též přítomnost středového hydromasážního panelu, který umožňuje provádění masáže vnitřních stran stehen a lýtek.

Dalším aspektem, který prošel dlouhým vývojem je velikost a hloubka van. Zde bylo nutno zvážit nejen uživatelovo pohodlí, ale rovněž ekonomii provozu. Řešením jsou vany, které při dostatečné hloubce zaručují díky důmyslnému tvarování vnitřku skeletu nízkou spotřebu vody. Toto řešení umožňuje, aby si celotělovou koupel bez nějakých kompromisů vychutnal i uživatel většího tělesného vzrůstu a zároveň nebyla příliš veliká spotřeba vody.

 

image005.jpg

Důmyslné tvarování skeletu vany „Aquanea“ zaručující dostatečnou hloubku a zároveň minimální spotřebu vody

V případě končetinových rehabilitačních van jsme v důsledku zajištění ekonomie provozu vytvořili důmyslně navržené vany „Aquapedis I a II“, které jsou určeny nejen pro masáž dolních končetin, ale také beder a kyčlí. Jedná se u sedací vany s vířivou a perličkovou masáží s dvěma nezávisle ovladatelnými okruhy hydromasáže, které lze v případě potřeby masáže kotníků a lýtek napustit pouze do poloviny. Spotřeba vody je v tomto případě minimální. V případě potřeby provádění masáže beder a kyčlí se jednoduše vana napustí celá. Dalším aspektem vývoje bylo zvýšení celkového počtu hydromasážních trysek a mikrotrysek, který zde dosahuje celkového počtu 23, což je nejvíce u tuzemských van tohoto typu.

img_vany2.png

Vany pro masáž dolních končetin, beder a kyčlí „Aquapedis I“ a „Aquapedis II“ s vířivou a perličkovou masáží

Také u rehabilitačních van na horní končetiny došlo k mnoha vylepšením. Vedle designu prošly vývojem například umístění a velikost trysek. Nové vany umožňují navíc plynulé kolísání intenzity masáže, což umožňuje zvýšení účinnosti prováděné terapie. Stojí za zmínku také umístění vypouštěcího prvku na hlavní ovládací panel. Zde jsme se poučili z nedostatků van některých tuzemských dodavatelů, kde umístění v dolní části snadno zapříčinilo nechtěné vypuštění vany pohybem nohou uživatele v průběhu terapie.

img_vany1.png

Vana pro masáž horních končetin „Aquamanus“ s přivzdušněnou vířivou masáží

Cefar Chattanooga DJO                                
www & SEO - Jimsoft s.r.o., webdesign - mojegrafickestudio.cz